РЕЦЕНЗІЯ від члена журі, голови журі вокального мистецтва Ірини ЗИМІНОЇ-ЯЦЕНКО на проведення дистанційного конкурсу

Якщо би мене запитали про особисте відношення до фестивалів, конкурсів мистецтв, я би відповіла, що розпочала перемагати тільки тоді, коли вирішила відноситись до виступу перед шановними членами журі та публікою, як до свята, а не змагання за лауреатство. І це правда. Сцена для артиста — священне місце, де відбувається таїнство інтимного діалогу з публікою.

Це не спорт. Однією технікою перемогти не можливо. Потрібна душа.

    Працюючи в якості члена журі на фестивалях, конкурсах вокальних номінацій, дуже приємно дивуюсь тому, що все більше стали співати, так би мовити, з душею. Діти, підлітки,  молодь, дорослі співаки. Менше співають того, про що не розуміють, що не відчувають. І то дуже гарно. Все ж таки трошки не зрозуміло виглядає дитина, яка співає про кохання. Підліток, який співає про трагедію в житті(не розділена любов), дівчина, яка намагається співом показати пристрасть(а їй ледь 14 років). Все більше професіоналізму і чіткої організації серед керівників мистецьких фестивалів, конкурсів.

    Сьогодні хочу розказати про один такий фестиваль-конкурс. I Міжнародний Відкритий багатожанровий конкурс мистецтв “Лиманські зорі”.

    Про цей конкурс я узнала від своєї подруги. Організатори як раз набирали команду членів журі. Мене запросили прийняти участь. Я погодилась. Перше моє враження, коли їхала до дому з м. Миколаїв, після насиченого конкурсного дня, було в словах - “як багато учасників! Яка чітка організація!” І, це була лише одна вокальна номінація. Тому і проводять фестивально- конкурсні номінації в різні дні, з не менш двотижневим проміжком часу. Всім догодити, прослухати, нагородити... І, це при тому, що для конкурсантів, членів журі, що не є миколаївцями, потрібно забронювати готель, організувати харчування та перевезення. Так, я зараз розповідаю про ті часи, коли “Лиманські зорі” ще був Всеукраїнським фестивалем-конкурсом. В цьому році він вже проходив, як Міжнародний.

     Географія I Міжнародного вражає: Миколаївська, Одеська, Херсонська, Черкаська, Рівненська, Вінницька області, Молдова, Німеччина. Номінації: Театральне, інструментальне, вокальне, хореографічне мистецтво, література. Без вікових обмежень! Що в наш час дуже гарно! Тим більше під час пандемії. Фестиваль дуже швидко змінив форму проведення на дистанційну. І це зрозуміло. Люди сидять вдома, настрій далеко не святковий при постійному залякуванні з екранів телевізорів, що смерть підкрадається все ближче до кожного з нас. І от, в цей час “Лиманські зорі” оголошують дистанційну участь.

      З початку не дуже охоче реагували учасники. Але, організаторам на чолі з директором, Іриною Кучеровою, вдалося переконати суспільство не сидіти просто так вдома, але зайнятися відео-з`йомками своїх творчих номерів. Потрібно було лише запустити процес. “Лиманські зорі” був одним з найперших дистанційних конкурсів під час пандемії. Думаю, що не тільки в Україні. Тепер їх багато. Різних. Але, тоді була така тиша... Приголомшені були всі. Ірина Володимирівна ніколи не здається. Девіз “Чим гірше, тим краще” можна б було на цей фестивальний рік закріпити для всіх. З одного боку — дуже велика фінансова економія, як для конкурсів, так і для учасників. Але, дистанційна участь ніколи не замінить радості спілкування учасників, організаторів, членів журі, публіки між собою. Ніколи дистанційний конкурс не створить те свято, яке відчувається тільки на сцені, в глядацькій залі. Ніколи лайки не зможуть замінити живі, емоційні, щирі оплески публіки. Тому, я впевнена, всі творчі особистості надіються і дуже чекають, коли ми зможемо зібратися в великій залі театру, палацу культури, будинку культури та ділитися своїми творчими здобутками, радощами творчого натхнення, просто святкуючи зустріч. І, це буде обов`язково!

   

      Тоді на сцену вийдуть лауреати першої премії I Міжнародного Відкритого багатожанрового фестивалю-конкурсу мистецтв “ Лиманські зорі” з найкращими своїми конкурсними номерами. Такі, як:

Бабанскі Аліна (Молдова), Дзюба Аміна (Врадіївська ОТГ), Богдан Марія (м.Херсон), Свірідов Андрій (м.Кропивницький), Хомутенко Поліна (м.Одеса), Волощук Поліна (м.Одеса), Тяпаєва Катерина (м.Миколаїв), Ліпська Валерія, Помазан Яромір (м.Одеса), Убійська Анастасія (м.Одеса), Португальська Аріна (м. Херсон), Волощук Георгій (м. Одеса),  Новікова Аріна (Молдова), Ковалевська Марія, Пароконна Ольга (м. Южноукраїнськ), Мерлюк Єлізавета та Мерлюк Ірина (м.Миколаїв), Крацик Анжела (м.Одеса) — номінація “ФОРТЕПІАНО”;

 

Інклюзивна театральна студія “Світло в тобі” ( м. Херсон), Шломова Маргарита (м.Миколаїв), Забава Злата (Німеччина), Климчук Богдан (м.Миколаїв), Грибова Анастасія (м.Миколаїв), Попадіна Юлія (м.Миколаїв), Театральний колектив Арт-студія “228” ( м. Миколаїв), інклюзивний театр  при бібліотеці “ Звичайна роль -особливий актор” (м.Херсон), театральний колектив “Арт-клас” (м.Херсон), Гаврилюк Михаїл ( м. Херсон) — номінація “ТЕАТР”;

 

Любка Надія (с.Сичавка, Одеської області) — номінація “ПОЕЗІЯ”;

 

Танцювальний колектив “Ліберті” (м. Миколаїв), “Dance shop” (м. Миколаїв) — номінація “ХОРЕОГРАФІЯ”;

 

Бучковська Анастасія флейта (м.Миколаїв) — номінація “НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ”;

 

Образцова Еліна -фортепіано, Овсяннікова Валентина — флейта, Широкова Зоя — скрипка (м. Миколаїв) — номінація “ КОМПОЗИТОР”;

 

Зразковий дитячий хор “Ліра” (м.Одеса), Стоянова Марія (с.Полігон, Вітовський район,Миколаївської області), дует Наталья Чокова-Дарина Лелеко (м.Миколаїв) — номінація “АКАДЕМІЧНИЙ ВОКАЛ”;

 

    Крупський Матвій (м. Миколаїв), Діордієва Вікторія (м.Миколаїв), Деордієва-Ткаченко Валерія (м.Миколаїв), Вокальний ансамбль “Радуга” (м. Южноукраїнськ), Гирич Аліна (Закарпатська область), Буткалюк Олена (м. Миколаїв), зразковий художній колектив вокальний ансамбль “Любисточки”(м.Миколаїв), Звягінцева Олександра (Молдова), Сиротюк Наталія (м.Миколаїв)- номінація “ЕСТРАДНИЙ ВОКАЛ”.

 

     Близько 50 солістів та колективів мають виборювати найвищу нагороду фестивалю -конкурсу — ГРАН-ПРІ. Допомагати членам журі, в планах організаторів заходу, повинні глядачі.  На цю подію всі ми дуже чекаємо! Це буде справжнє свято! Свято мистецтва, дружби, культури, життя!

 

     Користуючись можливістю, хочу побажати всім учасникам фестивалю-конкурсу “Лиманські зорі”(колишнім чи майбутнім) — даруйте радість людям! Співайте, танцюйте, грайте щиро, із задоволенням і добром в душі! Ваші глядачі чекають на вас!

 

    Оргкомітету та директору фестивалю, Ірині Володимирівні Кучеровій, висловлюю щиру подяку за їхню цілодобову віддану працю, бажання підтримати обдарованих дітей, молодь та артистів-професіоналів. Привернути увагу публіки до особливих учасників, інклюзивних колективів, підтримати їх та надати віру в свої сили.  Шановні, Ви робите велику справу — єднаєте людей, відроджуєте культуру! Бажаю Вам успіхів та натхнення!

 

І, всім нам — міцного-міцного здоров`я!!!

 

 

Ірина ЗІМІНА-ЯЦЕНКО

 Наши партнери:

  • Wix Facebook page
  • Vkontakte Social Icon
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page
  • Odnoklassniki Social Icon
Лиманські зорі - Любисточки
00:00 / 00:00
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now