УЗД ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ:
 За дві години до проведення УЗД органів малого таза необхідно випити 1-1,5 л. рідини. Перед трансректального ультразвуковим дослідженням органів малого таза у чоловіків необхідно зробити очисну клізму.
 
Показаннями до проведення УЗД органів малого таза у жінок відносяться: - больові відчуття внизу живота і в попереку;
- підозрілі виділення з піхви;
-  захворювання молочних залоз;
- дискомфорт при сечовипусканні;
- поява слизу і гною в сечі.
    Крім того, ультразвукове дослідження органів малого таза роблять для визначення вагітності та контролю за її перебігом. Під час вагітності діагностика проводиться не рідше одного разу в триместр.
        Чоловікам необхідно пройти УЗД органів малого таза при появі симптомів:
• болю в нижній частині живота;
• зміні кольору і запаху сечі;
• підозрі на безплідність і еректильну дисфункцію.

УЗД ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ:

До  УЗД органів черевної порожнини входить дослідження печінки, підшлункової залози, селезінки і жовчного міхура. Перед проведенням діагностики потрібна спеціальна підготовка. За 8-9 годин до проведення УЗД органів черевної порожнини не можна їсти. За 3 дні до дослідження необхідно виключити з раціону продукти, які викликають газоутворення (газовані напої, молочні продукти, бобові, яблука, груші, персики).

До свідчень для проведення УЗД черевної порожнини відносяться:

- больові відчуття в черевній порожнині;

- зміни кольору і запаху калу або сечі;

- відчуття тяжкості після їжі; підвищене газоутворення;

- блювота; -

- нудота.

 

УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ:

В якості профілактики жінкам необхідно проходити УЗД молочних залоз щорічно. Крім того, показаннями для проведення діагностики є:

- больові відчуття в області молочних залоз, в тому числі, хворобливість сосків;

- запалення і травми молочних залоз; виділення із сосків;

- зміна щільності грудей; наявність в області грудей новоутворень, виявлених при пальпації;

- збільшення пахвових лімфовузлів.

    УЗД молочних залоз дозволяє оцінити розміри і структуру тканин, а також визначити наявність патологічних утворень (пухлин, кіст). Спеціальна підготовка перед проведенням дослідження не потрібно.

УЗД СЕРЦЯ:

УЗД серця показує параметри і розміри серця, частоту скорочення серцевого м'яза, стан клапанів і шлуночків. Розшифровкою результатів діагностики займається лікар-сонолог. До свідчень для проведення УЗД серця відносяться:

• больові відчуття в області грудей або під лопаткою;

• запаморочення;

• завмирання серця;

• загальна слабкість;

• задишка;

• пришвидшене серцебиття.

При відсутності симптомів серцево-судинних захворювань УЗД серця рекомендується проводити раз на рік в якості профілактики. За добу до проведення дослідження слід відмовитися від споживання кави та алкогольних напоїв.

УЗД НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА:

Спеціальної підготовки до УЗД нирок не існує. Якщо це дослідження проводиться в комплексі з обстеженням органів черевної порожнини, то пацієнт має прийти натщесерце. Перед ультразвуковим дослідженням сечового міхура потрібно випити приблизно 1 – 1,5 л рідини протягом години та не відвідувати туалет. Через те, що цей орган порожнистий, повноцінний огляд можливий лише за умови його наповненості рідиною.